Share

INSTRUKCJA UŻYTKOWANIA - ŁÓDKI ZANĘTOWEJ INFINITY PRO 3.0

Najważniejszą cechą łódki zanętowej INFINITY PRO jest możliwość korzystania z wszystkich zaawansowanych technologicznie usprawnień jakie są na rynku bez potrzeby transportowania wszystkich elementów osobno. Sterowanie łódką INFINITY PRO odbywa się za pomocą kontrolera, w którym zawarte są wszystkie te elementy nie potrzebujemy dodatkowego stojaka z echosondą bo wszystkie odczyty wyświetlane są w zintegrowanym wyświetlaczu w pilocie sterującym.

Jakość wykonania i funkcjonalność łódki zanętowej INFINITY PRO, a przede wszystkim minimalizm sprawiły, że to bez wątpienia najlepsza seryjna łódka zanętowa w Polsce.

Pilot wyposażony w kolorowy wyświetlacz przekaże najdokładniejsze odczyty echosondy w całym spektrum kolorów co pozwoli jeszcze dokładniej odczytywać zapisy z echosondy i bez problemowo oszacować zróżnicowanie dna! Namierzanie ryb wszelkiego rodzaju nigdy nie było takie proste. Kolorowa echosonda w łódce INFINITY PRO wyznacza nowy standard jakości łódek w których wszystkie elementy znajdują się w pilocie! Muł, piasek, namułek, roślinność, korzenie, kamienie czy żwir? Od teraz wiesz gdzie łowisz!

Odczyty kolorowej echosondy w INFINITY PRO można śmiało porównać do odczytów z popularnych echosond jak Toslon.

ZASTRZEŻENIA:

1. Łódz powinna zostać wodowana dopiero wtedy kiedy zostaną dokręcone wszystkie ze śróbkadłuba. Użytkownik powinien sprawdzić też czy są obecne wszystkie uszczelki na śrubach zamykających kopułę nad akumulatorami 

 

2.Pilot nie powinien mieć jakiegokolwiek kontaktu z wodą. (deszczem, rosą, mżawką itd) nie powinien też być zostawiany na zewnątrz a tym bardziej na ziemi.

 

3. Po każdej ukończonej dłuższej zasiadce użytkownik powinen:

– naładować baterie do pełna

– odkręcić gryf oraz pokrywę baterii nad akumulatorami

– odłączyć oraz wyciągnąć baterie

– poprzez obrót do góry dnem sprawdzić czy nie ma jakichkolwiek śladów wody wewnątrz.

– pozostawić łódkę do odparowania pary, która może tworzyć się przez kondensację.

 

Jakiekolwiek sygnały związane z nieprawidłowym działaniem łódki oraz śladami wody powinnyzostać natychmiast zgłoszone a łódz nie użytkowana tylko otwarta i pozostawiona do wyschnięcia.

 

4. W przypadku samodzielnej ingerencji i zerwaniu plomb gwarancyjnych – reklamacje nie będąuwzględniane.

 

5. Używanie innych baterii niż oryginalne – spowoduje utratę możliwości reklamacji.

 

6. Jakiekolwiek zmiany wewnątrz i zewnątrz łódki spowodują utratę gwarancji.

 

7. Ładowanie baterii innymi ładowarkami niż oryginalne – spowoduje utratę gwarancji.

 

8.Jakiekolwiek uszkodzenie mechaniczne kadłuba – spowoduje  utratę gwarancji.

 

9. Łódź nie może być włączana bez podłączenia anten w pilocie i łódce.

 

10. Łódź nie może by włączona jeśli pilot nie został uruchomiony.

 

11.  Z plecaka transportowego użytkownik powinen korzystać z pełną ostrożnością pomimo, żesą dodatkowo wzmocnione zawsze transportujemy go jak najbliżej ziemi lub zachowujemyostrożność przy zakładaniu ramion plecaka by w przypadku urwania się któregoś z ramion łódkabyła asekurowana przez drugie ramię.

 

12. W przypadku awarii sprzęt odbieramy od klienta za pomocą kuriera. Klient powinien zabezpieczyć łódkę zanętowa w oryginalny fabryczny karton lub odtworzyć poziom jej zabezpieczeń tzn. łódka spakowana w plecaku transportowym + gruby karton + wypełnienie(styropianowe/inny materiał ochronny) z każdej strony łódki + wzmonienia z kawałków kartonu.W przypadku gdy łódka zostanie wysłana w samym plecaku bez zabezpieczeń klient natychmiasttraci gwarancję na sprzęt niezależnie od uszkodzeń.

 

13. Łódka wysyłana na serwis powinna być doprowadzona do stanu czystości. W innym przypadkubędziemy naliczać opłatę dodatkową.

 

14. Przed wysyłką łódki na serwis prosimy o wydrukowanie oraz wypełnienie formularza zgłoszenia oraz zapoznanie się z aktualnymi zasadami serwisu dostępnymi na stronie infinityboat.pl / Formularz należy w formie drukowanej wrzucić do opakowania z lódką.

 

15. Stwierdzenie użytkowania nieoryginalnych baterii w łódce skutkuje utratrą gwarancji.

ROZPOCZĘCIE PRACY:

1. Przed rozpoczęciem użytkowania łodzi zanętowej zalecamy przyzwyczajenie się do podstawowych elementów sterujących w domu. Proszę używać joysticka do sterowania kierunkiem łodzi, sprawdzić, czy silnik, zasobnik na przynęty, światła oraz haki spustowe działają prawidłowo.
 
2. Przed rozpoczęciem użytkowania trzeba będzie naładować baterie w pilocie oraz łodzi. Pilota ładuje się przez kabel USB. Kiedy pilot, jest w pełni naładowany światło zmieni się z czerwonego na zielone. Będziesz również mógł zobaczyć na ekranie poziom naładowania w baterii pilocie. Baterie mogą być ładowane w łodzi poprzez 2 krótkie adaptery, które łączą kable ładowarki z gniazdami z tyłu łodzi. Alternatywnie baterie mogą być usunięte z łodzi i podłączone bezpośrednio do ładowarki przez adaptery. Dioda na ładowarce zmieni się z małego czerwonego światła na kolor zielony, gdy baterie są w pełni naładowane.
 

SZCZEGÓŁY DZIAŁANIA:

1. Po zainstalowaniu baterii w łodzi, proszę przykręcić dokładnie śruby by uniknąć zalania. Aby otrzymać najlepszy sygnał, proszę zainstalować antenę do łodzi i ustawić ją w górę.
2. Włącz pilota, a następnie łódź.  (zachowuj tę kolejność)
3. Użyj lewego joysticka na pilocie aby sterować kierunkiem łodzi. 
4. Prawy joystick steruje klapami zrzutowymi łodzi.Otwieranie i zamykanie odbywa się za pomocą naprzemiennego joysticka na pilocie.Przesuń joystick w lewo aby otworzyć lewą klapę, przesuń w lewo ponownie aby zamknąć. Powtórz przesunięcie joysticka w prawo dla klapy z prawej strony.Na pilocie jest ikona, którawskazuje czy klapa jest zamknięta czy nie. Dodatkowo z tyłu łodzi miga lampka wskazująca na ruch klapy.
5. Zwalnianie haka. Funkcja na tym samym joysticku jak klapy z funkcją otwórz/zamknij. Przesuń joystick w górę lub w dół.
6. Umieść łódź w wodzie i prowadź ją tak, aby zrzucić przynętę i haczyk w przewidzianym miejscu. 
Wyłącz łódź, a następnie pilota(zachowuj tą kolejność)
 
 

Echosonda:

1. Sonar włącza się automatycznie, gdy łódź jest w trybie ręcznym, tzn. nie jest sterowana przez funkcję GPS, aby płynąć do punktu lub wrócić do HOME.
2. Istnieją cztery ustawienia czułości, dostępne poprzez opcje menu. czułość 1 – pokaże wszystkie wielkości ryb / czułość 10 – pokaże tylko duże ryby.
3. System automatycznie skaluje się w zależności od głębokości wody, maksymalna to 30m.
Ekran pokazuje aktualną głębokość pod łodzią w danym momencie.
1. Oznaczone ryby są pokazane wraz z ich głębokościami obok. 
 
 

Echosonda:

1. Ustawienie punktu home. Po umieszczeniu łodzi w wodzie, jest to pierwszy krok do ustawieniapunktu HOME. Po znalezieniu minimum 4 satelitów na pilocie, naciśnij i przytrzymaj (2-3secs) przycisk HOME na pilocie. Pilot wyda sygnał dźwiękowy, a na ekranie pojawi się informacja, że odległość do HOME wynosi 0m.  Oznacza to, że zapisanie punktu HOME powiodło się. 
 
2. ZAPIS PUNKTU – Kiedy łódź dopłynie do jakiegoś miejsca, które chcesz ustawić jako cel. Naciśnij przycisk „SAVE“ oraz “OK” aby zapisać punkt albo zapisujesz nowy punkt nadpisując punkt, który był już wcześniej używany.
 
3. Aby wyruszyć do zapisanego punktu. Naciśnij “POINT”, oraz “GO” lub użyj klawisza góra/dół, aby wybrać inny pożądany punkt z 30 podstawowych celów, a następnie naciśnij “GO”
 
4. Usuwanie zapisanego punktu. Naciśnij DEL. Aktualny punkt zostanie podświetlony. Aby skasować naciśnij OK lub wybierz inny punkt używając przycisków góra/dół.
 
 
 

Auto HOME:

1. Ważne jest ustawienie punktu HOME. (Punkt HOME powinien znajdować się w pobliżu brzegu). Gdy GPS straci sygnał lub wyłączymy nadajnik, łódź może sama wrócić do punktu HOME.2. Naciśnij przycisk “HOME ZE STRZAŁKĄ W DÓŁ”, łódź sama wróci do domu.
Uwaga: zdecydowanie zalecamy, aby punkt HOME był ustawiony jak najszybciej po rozpoczęciu wędkowania. W przypadku, gdy po czasie pilot straci połączenie z łodzią, łódź automatyczniepowróci do domu.3. Jeśli nie ustawiliśmy punktu home a łódka straci zasięg włącza się tryb FAILSAFE czyli łódzzaczyna zataczać coraz większe koła by znaleźć zasięg.
4. Proszę kontrolować trasę łódzi w drodze powrotnej do brzegu. Najpierw należy wyłączyć przełącznik na łodzi, a następnie wyłączyć pilota.
5. Podczas użytkowania łodzi, proszę zwrócić uwagę na światła łodzi. Kiedy bateria ma niską moc, wszystkie światła łodzi będą mrugać. Prosimy wtedy niezwłocznieo powrót do brzegu i naładowanie baterii.
6. Podczas obsługi łodzi w godzinach wieczornych proszę włączyć światło LED. 
 
 
 
2 LATA GWARANCJI PRODUCENTA, SPRAWNY SERWIS ORAZ WSPARCIE TECHNICZNE!

Gwarantujemy, że każdy z klientów otrzyma pełne wsparcie techniczne odnośnie użytkowania łódek zdalnie sterowanych oraz dedykowanych do nich akcesoriów. Każda łódka objęta jest pełną gwarancją producenta na okres 2 lat i oczywiście po zakończeniu tego okresu świadczymy także usługi serwisu pogwarancyjnego. Centrum serwisowe działa bardzo sprawnie więc w większości przypadków jesteśmy w stanie serwisować produkty w terminie do 14 dni roboczych.

initial image

ECHOSONDA x GPS x AUTOPILOT

initial image

NAJBARDZIEJ KOMPAKTOWE NA RYNKU

initial image

NIEZAWODNE i MEGA SZYBKIE

initial image

NAJLEPSZY ZASIĘG DO 900m

Wkrótce przedstawimy nowe produkty

Marka InfinityBoat rozwija się w niewiarygodnym tempie. W tym momencie jesteśmy w trakcie testów nowych produktów uzupełniających obecną gamę produktów i akcesoriów.